Отже, ми запустились. Мінімально. А ви підписались. Нас вже 35 – і ми дуже раді, що ви проявили зацікавленість.
Сподіваємось, що не розчаруємо вас. Поїхали! 🚀🚀🚀
Свіжі новини
Facebook з 24 жовтня закриває старі oEmbed API en для Facebook та Instagram. Новий формат en потребує створення developer account та реєстрації App ID – тому команда ядра WordPress вирішила випиляти ці API з oEmbed Source у версії 5.5.2 en. Ще це значить для вас? Перевіряйте свої сайти, де вставлені пости з FB та інсти – бо вони зламаються. І попередьте своїх клієнтів, доки є час.
Matt Mullenweg трохи накинув на JAMstack en, чим вибісив en досить багато людей в JavaScript спільноті. Читайте пояснення від Метта на Таверні en для повного контексту.
Скоро почнеться Hacktoberfest 2020 en! Цього року, крім залишення сліду в історії, можна буде отримати круту лімітовану футболку. Якщо ви раніше не приймали участі в Хактоберфесті – тут детальніше en про те, що це і як взяти участь.
Dumitru Brinzan опублікував цікаву статистику про теми та плагіни на WordPress.org en станом на 2020 рік. Чи знали ви, що в офіційному репозиторії 5 635 тем від 1 510 авторів та 38 896 плагінів від 19 965 авторів? Дивіться статистику, там дуже багато цікавих деталей.
Корисні статті
Макс Денисенко розказує про найкращі практики оформлення головного файлу плагінів ru – ініціалізація, ін’єкція залежностей через контейнер та інші корисні штуки.
На Digital Ocean вийшов детальний матеріал про SSH en – сервери, клієнти, ключі та інші тонкощі. Все, що потрібно знати для ефективної роботи з протоколом SSH.
TranslatePress пояснюють як можна безкоштовно створити двомовний сайт з їх плагіном en. Для тих, кому набрид WPML чи Polylang.
Delicious Brains поділилися своїми рецептами оптимального локального середовища en для розробки під WordPress. Ми теж готуємо матеріал на цю тему, з аналізом всіх доступних інструментів для різних операційних систем. Це буде одна з перших статей на новому сайті.
Інструменти
GitHub нарешті випустили свій офіційний CLI-клієнт для роботи з issues, pull request та іншими фічами.
Той самий Макс Денисенко нещодавно зарелізив крутий бойлерплейт для написання плагінів. Він не лише зекономить час, а й налаштує на якісну розробку з найкращими сучасними практиками.
10Up активно розвивають WP Snapshots – чудовий інструмент для синхронізації сайтів через хмару між розробниками в команді.
Pageres – простий та зручний інструмент для генерації скріншотів сайтів з терміналу. Зручно робити скріншоти для постів у блог, в своє портфоліо чи просто для тестування адаптивної верстки.
Іноді доводиться швидко обмінюватись файлами між серверами. Щоб не витрачати час на налаштування SSH та копіювання ключів, можна швидко завантажити та скачати за допомогою Bash Upload. Безкоштовно, навіть великі файли! Хоч цілі бекапи!
Якщо ви верстаєте інтерфейси, ось вам 700+ крутих SVG іконок, абсолютно безкоштовних (ліцензія MIT).
Події
22 жовтня
Наші сусіди з Гомеля проведуть черговий онлайн-мітап. Реєструйтесь на подію та підписуйтесь на YouTube канал щоб дивитись трансляцію.
Закони і бабки
Робота роботою, а податки доводиться платити. Останнім часом наша влада експериментує на тему “як би краще допомогти IT в Україні”. Ось кілька змін, про які варто знати:
Мінімальна зарплата з 1 вересня складає 5 000 грн, відповідно, розмір ЄСВ для ФОПів становитиме 1 100 грн (3 300 за квартал). Не забудьте врахувати ці зміни. Детальніше тут.
А ось це вже трохи стрьомна штука – податковій хочуть дозволити списувати борги підприємців з банківських рахунків без рішення суду.
У Раді зареєстрували законопроєкт, що регулює криптовалюту. Скоро можна буде перевести клієнтів на біточки 💸
Чисто поржать 😬
Галера потекла – найбільший фейспалм в історії українського ІТ (SoftServe). А тут срачик.
Пояснення ІТ-термінів на прикладі садіння картоплі. Тому що… Ну а чому б і ні 🤷