Дайджест #2

Привіт! Перший дайджест минулого тижня пішов трошки не так, як планувалося. Вибачайте, налажали 🤷 Пересилати його повторно вже немає сенсу, тому краще дивіться веб-версію. Так, тепер усі дайджести доступні не лише через ваш inbox, а й прямо на сайті!

Свіжі новини

Чергова драма у світі WordPress, яка здійняла багато шуму – World Wide Web Consortium (W3C), той самий який відповідає за стандартизацію веб-технологій, якими ми користуємося, вирішив відмовитися від WordPress en. Через Gutenberg та його проблеми з accessibility. В багатьох досі палає 🔥🔥🔥

Традиційно для цієї пори року, анонсована нова офіційна тема Twenty Twenty-One en, яка стане дефолтною у WordPress 5.6. Тема, звичайно ж, орієнтована на активне використання блочного редактора Gutenberg. Повний дизайн доступний у Figma.

Компанія CloudFlare святкує своє 10-річчя та відкрила традиційний, щорічний CloudFlare Birthday Week en, протягом якого вони завжди запускають якісь нові круті фічі. Враховуючи круглу дату, очікуємо щось смачненьке 🤗

Безпека

Протягом вересня у ядрі WordPress не було виявлено жодних проблем з безпекою! А от з сторонніми плагінами та темами – як завжди. Дивіться списки тут en і тут en, перевіряйте свої сайти.

Корисні статті

У версії WordPress 5.5 додали в ядро нативну підтримку Sitemap – карт сайту. Плагін Google XML Sitemaps та подібні вам більше не потрібні – читайте детайльний гайд по картах сайту ru від WP-Kama.

Інструменти

WPTT/webfont-loader – Офіційний пакет (не плагін!) від WordPress Themes Team, який дозволяє хостити локально шрифти від Google. Це добре для швидкості завантаження сайтів та приватності. Детальне інтро тут en.

  • beyondcode/expose – безкоштовний інструмент, який дозволяє надавати клієнтам тимчасовий доступ до своїх локальним сайтів
  • 10up/autoshare-for-twitter – автоматичний крос-постинг статей з WordPress у Twitter
  • johnbillion/wp_mail – повний список усіх стандартний листів, які відправляє WordPress та хуки для роботи з ними
  • maizzle/maizzle – фреймворк для швидкої верстки HTML листів за допомогою Tailwind CSS (наприклад, як цей дайджест 😉)
  • mihdan/mihdan-hate-everything-stickers – набір стікерів для Telegram
  • B-Software/Ward – простий, мінімалістичний, симпатичний інструмент для моніторингу Windows та Linux серверів

Події

1 жовтня, четвер
Починається Hacktoberfest 2020! Реєстрація вже відкрита – читайте деталі у минулому дайджесті та на офіційному сайті події.

2 жовтня, п’ятниця
WordPress Accessibility Day – глобальний 24-годинний івент, мета якого – навчити розробників вирішувати проблеми доступності. Важлива тема, про яку в нас, на жаль, взагалі мало хто задумується.

Цього тижня триває глобальний WordPress International Translation Day. В рамках цієї події вас можуть зацікавити локальні івенти:

3 жовтня, субота
Стрім на YouTube з Денисом Янчевським на тему перекладу тем та плагінів російською.

4 жовтня, неділя
WordPress Українською [WPKYIV Translation Day] – наші друзі WordPress Kyiv організовують роботу над перекладами українською. Якщо маєте можливість – долучайтесь та допомагайте!